Report Produced using RaceMaster98 Software from Sport Systems www.sportsystems.co.uk
Fun Run 2008
Ramsey Fun Run
Sunday 15 June 2008. 10:00 am
Results in finish order.
Place Time Name Team Race Age Category No Place
1 00:11:15 SMITH, Tristan Thorney Running Club Boys 13/15 245 1
2 00:11:20 MOORE, Jack Nene Valley Harriers Boys 13/15 236 2
3 00:11:50 BURTON, Stephanie Nene Valley Harriers Girls 11/12 212 3
4 00:11:56 PITCHFORD, Luke Werrington Joggers Boys 13/15 215 4
5 00:12:18 HEMINGWAY, Thomas Riverside Runners Boys 11/12 205 5
6 00:12:21 SEERY, Luke Ramsey Road Runners Boys 13/15 213 6
7 00:12:32 TAYLOR, Reuben Ramsey Road Runners Boys 13/15 242 7
8 00:12:40 McCRAE, James Werrington Joggers Boys 11/12 235 8
9 00:12:40 LAMBERT, Paige Nene Valley Harriers Girls 11/12 221 9
10 00:12:45 SKINNER, Sammie Huntingdon AC Girls 16+ 240 10
11 00:12:50 BARRETT-NNOCHIN, Aeden Boys 11/12 228 11
12 00:12:54 PITCHFORD, Liam Werrington Joggers Boys 13/15 214 12
13 00:12:55 WARD, Liam Thorney Running Club Boys 9/10 219 13
14 00:12:56 PETTITT, Sam Ramsey Road Runners Boys 13/15 246 14
15 00:12:59 PALMER, John Boys 13/15 251 15
16 00:13:00 STONE, Jamie Yaxley Runners Boys 13/15 224 16
17 00:13:04 GARDINER, James Werrington Joggers Boys 13/15 257 17
18 00:13:08 STOKES, Maddy Ramsey Road Runners Girls 13/15 220 18
19 00:13:13 GIBBINS, Ben Riverside Runners Boys 11/12 238 19
20 00:13:18 GREEN, Kelly Werrington Joggers Girls 13/15 222 20
21 00:13:30 STEADMAN, Ellen Ramsey Road Runners Girls 11/12 239 21
22 00:13:42 HUDSON, Bradley Boys 11/12 266 22
23 00:13:45 JACKSON, James Ramsey Road Runners Boys 9/10 259 23
24 00:13:46 JACKSON, Lawrence Ramsey Road Runners Boys 11/12 258 24
25 00:13:59 JAMES, Sam Boys 11/12 254 25
26 00:14:01 PALMER, Harry Boys 11/12 250 26
27 00:14:24 DONKIN, Alice March Athletic Club Girls 11/12 203 27
28 00:14:36 DING, Jessica Nene Valley Harriers Girls 11/12 217 28
29 00:14:39 MOORE, Alys BRJ Road Running Club Girls 13/15 243 29
30 00:14:39 EVERTON, Tom Boys 9/10 261 30
31 00:14:39 ELLIS, Dougie Boys 9/10 249 31
32 00:14:46 HEMINGWAY, Catherine Riverside Runners Girls 9/10 241 32
33 00:15:09 SMITH, Neville Boys 11/12 244 33
34 00:15:24 HEEKS, Elliott Boys 9/10 248 34
35 00:15:37 SMITH, Jessica Ramsey Road Runners Girls 11/12 233 35
36 00:15:42 GIPSON, Grace Ramsey Road Runners Girls 13/15 230 36
37 00:15:46 WHITE, Oliver Ramsey Road Runners Boys 9/10 227 37
38 00:15:47 REJ, Christopher Ramsey Road Runners Boys 9/10 247 38
39 00:15:49 HARDING, Ben Thorney Running Club Boys 9/10 204 39
40 00:15:53 BRADSHAW, Brian Boys 16+ 201 40
41 00:15:57 HUDSON, Jasmine Girls 9/10 267 41
42 00:16:00 JAMES, David Werrington Joggers Boys 16+ 255 42
43 00:16:18 STONE, Georgina Yaxley Runners Girls 11/12 223 43
44 00:16:23 DING, Emily Nene Valley Harriers Girls 9/10 216 44
45 00:16:23 DING, Lionel Nene Valley Harriers Boys 16+ 218 45
46 00:16:54 BARBER, David Ramsey Road Runners Boys 11/12 231 46
47 00:17:17 BROWN, Sam BRJ Road Running Club Girls 16+ 206 47
48 00:17:31 PRIOR, Samantha Ramsey Road Runners Girls 16+ 226 48
49 00:18:17 BARRETT-NNOCHIN, Riohach Girls 9/10 229 49
50 00:18:20 HUNT, Sabrina Girls 9/10 211 50
51 00:18:22 DOCKERILL, Nathan BRJ Road Running Club Boys 9/10 256 51
52 00:18:35 BROWN, Martin BRJ Road Running Club Boys 13/15 207 52
53 00:18:40 BARBER, Ann Ramsey Road Runners Girls 13/15 232 53
54 00:18:43 ROBERTSON, Callum Boys 9/10 252 54
55 00:18:43 DRURY, Eric Ely Runners Boys 16+ 237 55
56 00:19:03 FRISBY, Sapphire Thorney Running Club Girls 9/10 260 56
57 00:19:23 HOBBS, Charlotte Girls 16+ 265 57
58 00:19:57 MASON, Katie Bushfield Joggers Girls 9/10 262 58
59 00:21:24 WHITEHEAD, Amy Girls 9/10 264 59
60 00:21:27 WHITEHEAD, John Boys 16+ 263 60
61 00:21:35 JAMES, Charlotte Bungay Black Dog RC Girls 11/12 225 61
There were 61 finishers in the category.
* RaceMaster98 from Sport Systems +44 (0)870 3505123 www.sportsystems.co.uk - Webresults on